Jesienny liść konkurs plastyczny

Uczniowie klas I – III w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w konkursie plastycznym Jesienny liść, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach.

Celem głównym konkursu jest:

1. rozwijanie kreatywności i pomysłowości dzieci z klas I – III,

2. popularyzacja wiedzy związanej z porami roku,

3. rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych uczniów szkół podstawowych w Puławach

4. motywowanie uczniów do rozwijania artystycznej pasji, odkrywania nowych form i technik plastycznych

5. kształtowanie wrażliwości estetycznej

Uczniowie stworzyli bardzo ciekawe i oryginalne postaci przybrane jesiennymi, kolorowymi liśćmi.Wśród tak skrupulatnie wykonanych prac znalazła się poważna pani przystrojona w jesienne liście, dziewczynka w koronkowej spódnicy i parasolem w dłoni oraz zbłąkany wędrowiec w kolorowej pelerynie. Nie sposób nie wspomnieć o innych zaskakujących dziełach przedstawiających choćby małego kotka, dynię w żółtym kapeluszu, roześmianą stonogę w czerwonych bucikach czy wystraszoną, malutką myszkę.

Powstałe prace są wyjątkowe i wiernie odzwierciedlają ogromną paletę barw jesiennego krajobrazu, a naszym wszystkim wspaniałym wykonawcom należą się szczególne gratulacje.