Świetlica szkolna – laureatem konkursu wojewódzkiego

Dyplom 2 miejsce w wojewódzkim konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną.jpg

Uczniowie klas 1 - 3 wzięli udział w II Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną, który przeprowadził Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim oraz Muzeum Wsi Lubelskiej.

Uczestnicy mogli wziąć udział w dowolnej z 4 przewidzianych kategorii konkursowych:

1. Pisanka wielkanocna wykonana techniką tradycyjną
  2. Pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną
  3. Palma wielkanocna wykonana techniką tradycyjną
  4. Palma wielkanocna wykonana techniką współczesną

Nasi młodzi, zdolni i kreatywni twórcy zostali wyróżnieni w kategorii pisanka wykonana techniką tradycyjną.

W konkursie wzięło udział 671 prac ze 130 gmin z całego województwa lubelskiego, dlatego też nasza radość z osiągniętego sukcesu jest tym większa, ponieważ mamy świadomość z jak dużą konkurencją przyszło się zmierzyć naszym podopiecznym.

Świetliczakom za ogromne zaangażowanie i trud włożony w wykonanie konkursowych dzieł należą się szczególne gratulacje. Za swoją pracę zostali nagrodzeni nie tylko wyróżnieniami w postaci dyplomu, ale także rzeczowym upominkiem.

Prace naszych Świetliczaków wraz z pozostałymi dziełami konkursowymi wyeksponowane są obecnie na wystawie w Muzeum Wsi Lubelskiej, jednakże nieudostępnione są zwiedzającym z powodu sytuacji epidemiologicznej.

Wychowawczynie świetlicy

Janina Mazurkiewicz