,,Życzliwość to nie jest akt, to jest styl życia'' Douglas Williams

dzień zyczliwości.jpg
21 listopada jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie z oddziałów przedszkolnych rozpoczęli tydzień od świętowania tego wyjątkowego dnia! W poniedziałek, w szkole zrobiło się żółto, a to za sprawą żółtych strojów i dodatków, jakie przynieśli Zerówkowicze. Żółty kolor miał być symbolem życzliwych postaw. Na zajęciach dzieci obejrzały krótki film, na którym mogły zobaczyć przykłady zachowań życzliwych i tych nieżyczliwych.

Filmik stał się punktem wyjścia to niezwykle ciekawej rozmowy - czym jest życzliwość? Czy życzliwym można być tylko czasem? Jak możemy okazywać swoją życzliwość innym? Doszliśmy do wniosku, że chcemy być zawsze życzliwi dla siebie! Uczniowie stworzyli piękne Drzewo Życzliwości i otrzymali odznaki życzliwości. Nie zabrakło zabaw, w których byliśmy dla siebie życzliwi! To był piękny dzień, do którego na pewno będziemy wracam wspomnieniami.