,Kto Ty jesteś? Polak mały!''

Uczniowie z oddziałów przedszkolnych z dumą i zaangażowaniem świętowali odzyskanie niepodległości przez Polskę. Na początek poznali krótką historię Polski z okresu wyzwolenia. Wspólnie przypomnieliśmy symbole narodowe i omówiliśmy historyjkę obrazkową, która sprytnie wdrażała do poszanowania atrybutów polskości.
Zerówkowicze obejrzeli krótki film animowany o Marszałku Józefie Piłsudskim i wysłuchali słynnej pieśni patriotycznej „Pierwsza Brygada.” Na zajęciach technicznych wykonali flagę Polski i kotylion. W końcu nadszedł czas, na oddanie czci słowem i pieśnią. Część artystyczna obejmowała odśpiewaniem hymnu państwowego. Dokładnie o godz. 11.11 Pszczółki i Biedroneczki odśpiewały pieśń Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski.

Z pewnością uroczystość zapadnie nam głęboko w pamięci. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy.