Bal Andrzejkowy w zerówce

bal andrzejkowy.jpg

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada 2020 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej. 

Przychodząc tego dnia do szkoły, każda Biedroneczka i Pszczółeczka przyniosła ze sobą piękny kostium, w który przebrała się zaraz po śniadaniu. Korytarz szkolny w magiczny sposób „zamienił się” w tajemnicze miejsce pełne serpentyn i balonów. Andrzejkowe wróżenie rozpoczęło się od zabaw  i tańców do ulubionej muzyki naszych najmłodszych.  Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które dzieci były przebrane - nie zabrakło wśród nich księżniczek, wróżek, baletnic, żołnierzy, spidermanów  i innych bajkowych postaci. Po tańcach zeróweczki udały się do sali, by poznać kolejne wróżby. Przelewaliśmy wosk przez dziurkę od klucza i staraliśmy się z jego kształtu odczytać, co jest im pisane. Dzięki loterii dzieci dowiedziały się, kim zostaną jak będą dorosłe - okazało się, że wśród nas są przyszli dyrektorzy, nauczyciele, piosenkarze i aktorzy. Po wróżeniu przyszedł czas na słodki poczęstunek i odpoczynek.  

Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w dzieciach ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia wszyscy zabrali ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.