XIX Regionalny Konkurs Informatyczny "Dzień Bezpiecznego Komputera" 2022/2023

komputer.jpg

W dniu 11.01.2023 r. chętni uczniowie z klas 5-8 przystąpili do etapu szkolnego XIX Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera" organizowanego przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Konkurs został objęty honorowym patronatem:- Kuratora Oświaty w Lublinie- Prezydenta Miasta Lublin- Polskiego Towarzystwa Informatycznego- Fundacji FCC

Konkurs ten ma na celu rozwijanie wiedzy informatycznej wśród młodzieży szkolnej, promowanie zasad bezpieczeństwa komputerowego, kształtowanie świadomego i mądrego użytkownika multimediów, promowanie wiedzy na temat komputerów, Internetu i związanych z nimi zagrożeń, informowanie o możliwościach wsparcia ze strony organizacji zajmujących się zwalczaniem nielegalnych treści w Internecie, a także stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności.

W eliminacjach na etapie szkolnym udział wzięło 16 uczniów naszej szkoły, wśród których w czołówce, która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie regionalnym znaleźli się:

1. Adam Owczarz - 7a

2. Magdalena Mikulska - 7a

3. Lena Czopek - 7a.

Laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w etapie regionalnym, który odbędzie się w dniu 10.02.2023 r. w Lublinie.