Mali Odkrywcy „wyginają śmiało ciało”!

IMG_8643.JPG

Trzecie spotkanie Małych Odkrywców obejmowało zajęcia sportowe. Pod okiem certyfikowanego terapeuty integracji sensorycznej dzieci same stworzyły tor przeszkód, który sprytnie pokonywały. Z radością poznawały i „testowały” sprzęt sensoryczny, który pod pretekstem dobrej zabawy miał za zadanie dostarczyć też wielu wrażeń sensorycznych ukierunkowanych, np. na układ przedsionkowy, czy proprioceptywny.

Zajęcia sportowe z elementami SI polegały na dostarczaniu uczniom kontrolowanej dawki doznań sensorycznych. Co ważne przebiegały w przyjaznej atmosferze, poczuciu współuczestnictwa Małych Odkrywców w kierowaniu zajęciami. Duże zaangażowanie i motywacja były bardzo dobrym czynnikiem prognostycznym w kwestii rezultatów podejmowanych działań sensorycznych. Zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej, która spełniała określone wymogi na użycie sprzętów.

Odkryliśmy nasze ciało i jego możliwości, co odkryjemy następnym razem?