„Moja bombka bożonarodzeniowa" - Podsumowanie konkursu

WYNIKI1.png

W grudniu 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Puławach został zorganizowany wewnętrzy konkursu plastyczno-techniczny pt. „Moja bombka bożonarodzeniowa.” Celem konkursu było: zachowanie tradycji dekorowania bombek bożonarodzeniowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia, rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, promowanie twórczości dziecięcej. Zadanie uczestników konkursu obejmowało wykonanie przestrzennej pracy – bombki bożonarodzeniowej. Recenzentem merytorycznym prac zajęło się specjalnie powołane jury i organizatorzy konkursu. Konkurs skierowany był do dzieci z oddziału Zerówek, edukacji wczesnoszkolnej (kl. 1-3) i klas starszych (kl. 4-8). Forma pracy miała być: indywidualna, przestrzenna, a tworzywo dowolne. Uczestnik konkursu mógł zgłosić na konkurs tylko jedną pracę.

Mimo aktualnej trudności związanych z pandemią, w konkursie wzięło udział wielu uczniów. Termin nadsyłania prac minął 18 grudnia 2020 r. Tego samego dnia jury dokonało recenzji merytorycznej prac konkursowych w celu rozstrzygnięcia konkurencji plastycznej. Kryteria oceny jury obejmowały: walory estetyczne, kreatywność, technikę, materiały użyte do wykonania pracy, figuratywność, nowatorstwo, dekoracyjność, ogólne wrażenie artystyczne, wkład pracy i trwałość konstrukcji.

 

Laureatami konkursu zostali:

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE (zerówki):

1 MIEJSCE: Anastazja Mirosław

2 MIEJSCE: Oliwier Sułek

3 MIEJSCE: Dominik Muniak

KLASY 1:

1 MIEJSCE: Alicja Oleksiewicz

2 MIEJSCE: Nina Kobus

3 MIEJSCE: nie przyznano

KLASY 3:

1 MIEJSCE: Agata Kołodziejczyk

2 MIEJSCE: Jakub Muniak

3 MIEJSCE: Jan Oleksiewicz

KLASY STARSZE:

1 MIEJSCE: Zuzanna Rymarczyk

2 MIEJSCE: Kinga Pawłowska

3 MIEJSCE: Wiktoria Dróbka

 

Wyróżnienia: Bartosz Kobus, Florian Lubberts, Zuzanna Manowiec, Wiktor Pawłowski, Michał Suszek, Szymon Warsz i Piotr Wojtaś.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy po odbiór nagród od poniedziałku, 25.01: zerówki i klasy młodsze do sali nr 2, klasy starsze do świetlicy szkolnej.

 

Opiekunowie konkursu

Agata Janczak

Karolina Mucha

Janina Mazurkiewicz

Emilia Sołtysiak