ZRÓBMY WSPOLNIE „COŚ” DOBREGO I ZBIERAJMY NAKRĘTKI

wkręć sie w pomaganie.jpg
RECYKLINGOWA AKCJA SPOŁECZNA!
Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci....
A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób
np. do działań charytatywnych?
Dlatego i w tym roku szkolnym zapraszamy do kontynuacji akcji charytatywnej „Wkręć się w pomaganie!”
Akcja zbierania nakrętek - w jakim celu?
Nakrętki zbieramy dla Hospicjum im. Świętej Matki Teresy w Puławach.
Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Plastikowe nakrętki - od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca w szkole zebrane przez siebie nakrętki.Następnie są one przekazywane do skupu plastikowych nakrętek - firmy recyklingowej, która przerabia je na surowiec wtórny.
Akcja nakrętki… ale co dalej?
Co można zrobić z nakrętek? Akcja „zbieramy nakrętki” jest organizowana w szczytnym celu, dla chorych i poszkodowanych przez los. Po sprzedaniu plastikowych nakrętek wolontariusze uzyskują pieniądze, które przekazują potrzebującym. Co dzieje się zaś z samymi nakrętkami?
Początkowo powstaje z nich plastikowy granulat, z którego można wyprodukować nowe nakrętki, plastikowe obudowy urządzeń elektronicznych, a także opakowania i rury PCV. Nasza akcja niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska. Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania od plastiku na rzecz wykorzystania surowców wtórnych – z odpadów.
Zespół ds. wolontariatu
„Anioły ze szkoły”