Zbiórka dla Ukrainy

pomoc ukrainie.png

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika solidaryzuje się w tych trudnych chwilach z Ukrainą i dołącza do Akcji humanitarnej organizowanej przez Urząd Miasta Puławy.

Od poniedziałku 28 lutego, prowadzona będzie w Naszej Szkole (przy wejściu do szatni) zbiórka niezbędnych artykułów.

Poniżej lista przykładowych produktów, które zbieramy. Lista będzie aktualizowana w miarę zmieniających się potrzeb.

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, płatki błyskawiczne, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE: zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Zbieramy także NOWE koce, śpiwory, maty, ręczniki.

Dodatkowo informujemy, że Miasto Puławy uruchomiło główny punkt zbiórki darów rzeczowych dla mieszkańców Ukrainy. Punkt działa w budynku Urzędu Miasta Puławy przy ul. Lubelskiej 5, (wejście główne do budynku). Punkt jest czynny codziennie w godzinach od 8:00 do 22:00.W przypadku większego transportu darów prosimy o kontakt z koordynatorem zbiórki pod numerem telefonu: 695 551 138lub 609 732 050.

Z góry dziękujemy za pomoc i okazaną solidarność