Wycieczka uczniów klas trzecich do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

wycieczka klas 3 do kazimierza dolnego.jpg

W czwartek 3 listopada uczniowie klasy 3a i 3b w ramach pogłębiania wiedzy o lesie udali się na wycieczkę do Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, gdzie mogli podziwiać zgromadzone tam okazy zwierząt i roślin występujących w naszym najbliższym otoczeniu. Miłą niespodzianką okazała się możliwość przetestowania nowo zainstalowanych w muzeum animacji, utrwalających w praktyczny sposób pozyskane informacje. Jako ciekawostkę dzieci poznały historię powstania kazimierskich wąwozów. Wisienką na torcie była przepiękna pogoda, która pozwoliła nam na spacer po urokliwym kazimierskim rynku. To był wspaniały dzień.

Kontynuacją pobytu w Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym , klas trzecich były warsztaty dotyczące warstwowej budowy lasu. Pani z muzeum jak zwykle przygotowała bardzo ciekawe zajęcia, które w całości pochłonęły dzieciaki. Dziękujemy.