Wycieczka do Lublina

P1015787.JPG

Podczas wycieczki do Lublina piątoklasiści przeżyli niezapomnianą przygodę w świecie nauki i technologii na interaktywnej wystawie Kosmopark. Podczas wystawy uczniowie poznali swoją wagę na Ziemi, Marsie, Saturnie i Jowiszu, usłyszeli, jak brzmiałby ich głos na innych planetach, sprawdzili swój wiek na innych planetach, wykonując tylko kilka odpowiednich ruchów, poczuli grawitację na Jowiszu, postawili siebie na miejsce astronautów i stawili czoła różnym wyzwaniom, które przed nimi stoją.

Następnie uczniowie udali się do Ogrodu Botanicznego, gdzie odbyli multimedialny spacer w milionie świateł i poznali prawdziwą Historię Światła, od zwykłego płomyka w ognisku, przez fluorescencyjne grzyby, aż po onieśmielającą zorzę polarną. Zostały z nami piękne wspomnienia. Polecamy serdecznie wszystkim odwiedzenie tych miejsc.