Wspomnienia...

miniatura osrodek.png
28 kwietnia klasa 2a, korzystając z zaproszenia Aktorów -Amatorów, wybrała się do Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego, aby obejrzeć etiudę teatralną pt. „Róża Pustyni”. Oglądając to wspaniałe przedstawienie mogliśmy przenieść się nie tylko do Krainy Orientu, ale także zdobyć nowe doświadczenie, szanując się i wspierając, poszukując tego co nas łączy, a nie dzieli. Ten piękny wiosenny dzień wykorzystaliśmy również na spacer po lesie. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Drugoklasiści zamienili teorię w praktykę, „na żywo” rozpoznawali rośliny i warstwy lasu. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Podczas wędrówki uczniowie wykazali się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale pamiętając, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą. Wyprawę zakończyliśmy wizytą w lodziarni. Uczniowie samodzielnie zamawiali swoje lody, pamiętając o zasadach obowiązujących podczas zakupów oraz dokonując obliczeń pieniężnych.   Wszyscy drugoklasiści z apetytem zjedli swoje porcje lodów i udowodnili, że  wiedzą jak należy zachować się w kawiarni przy stoliku.  Ten niezwykły dzień dostarczył nam tylu wrażeń kulturalno- przyrodniczo- smakowych, że dobry humor nas nie opuszczał, a uśmiechy nie schodziły z twarzy.
Przeżyjmy to jeszcze raz oglądając film.