„Wielkanocne tradycje” – spektakl w wykonaniu klas drugich integracyjnych.

IMG_3137.JPG

Tuż przed wielkanocną przerwą świąteczną, 31 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole okolicznościowy spektakl pt. „Wielkanocne tradycje” przygotowany przez klasy integracyjne II a i II b. Na przedstawienie składały się recytacje wierszy o tematyce świątecznej oraz piosenki, które znakomicie wprowadziły widzów w piękny czas Wielkanocy. Mali aktorzy przypomnieli nam o świątecznych potrawach i tradycjach. Na szczególną uwagę zasłużyły sceny opowiadające o dawnych, nietypowych zwyczajach. Brawurowe inscenizacje, śpiew, piękny tradycyjny polski taniec i dekoracje sceniczne, wzbudziły ogromne uznanie wśród widzów.

Takie przedstawienia w okresie przedświątecznym, to zawsze miłe akcenty naszego szkolnego życia. Pozwalają lepiej poczuć klimat Wielkanocy i uczą, że tradycje należy pielęgnować.

Miło nam było gościć Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, uczniów z Naszej Szkoły, kochanych Rodziców i Seniorów z Miasta Puławy.

3 kwietnia ponowny występ klas drugich był okazją do spotkania z naszymi młodszymi kolegami i koleżankami z różnych przedszkoli z Puław.

Dziękujemy za odpowiedź na nasze zaproszenie i przybycie na nasz repertuar dzieci z wychowawcami z: Miejskiego Przedszkola nr 2, Miejskiego Przedszkola nr 8, Miejskiego Przedszkola nr 16 oraz Przedszkola Integracyjnego Kubusia Puchatka.

Wszystkich, którzy nie mogli gościć na naszym przedstawieniu, zachęcamy do obejrzenia relacji pod linkiem:

Zachęcamy również do zapoznania się z filmikiem przedstawiającym genezę spektaklu.

Chcielibyśmy zwrócić jeszcze uwagę na inny aspekt widowiska klas drugich – mimo, iż jesteśmy różni, razem mamy moc do tworzenia nie tylko tak pięknych inscenizacji, ale i większych rzeczy…

Wesołych Świąt!