Warsztaty z przedszkolakami pt. „Jesień w pełni”

IMG_8728.jpeg

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie klas trzecich zaprosili do wspólnej jesiennej zabawy naszych zaprzyjaźnionych kolegów i koleżanki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Puławach. Tym razem celem spotkania były warsztaty pt. „Jesień w pełni”.

Przedszkolaki „pracowały” metoda tak bardzo lubianej stacji z zadaniami. Na początek podzieleni zostali na trzy drużyny: Wiewiórki, Sikorki i Jeże. Każda grupa otrzymała swoją maskotkę – totem, która miała przynieść szczęście drużynie w zadaniach.

Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu lampionu z dyni. Drugie na wykonaniu kompozycji z darów jesieni, a trzecie zadanie obejmowało wykonanie przez przedszkolaków pysznej rozgrzewającej jesiennej herbatki. Wszystkie dzieci z angażowaniem przystąpiły do działania!

Głównym celem spotkania było dostarczanie dzieciom okazji do przeżywania przyjemności i radości podczas wspólnego wykonywania pracy plastycznej, rozumienie przez dzieci konieczności jedzenia owoców niezbędnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia, oraz umiejętność łączenia ze sobą różnorodnych materiałów, tworzenie form przestrzennych i zabawa poprzez sztukę.

W miłej atmosferze powstały piękne prace, a warsztaty umożliwiły dzieciom poznanie nowych technik manualnych oraz wykorzystanie w swoich pracach naturalnych materiałów.  Umożliwiło to pobudzenie kreatywnego myślenia i rozwinęło sprawność motoryki małej. Twórczość przedszkolaków okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna w rozwiązaniach, a także wartościowa pod względem estetycznym. Pracusie i ich opiekunowie z klas 3 spisali się na medal!

Dziękujemy za piękną, radosną i owocną współprac z Naszą Szkołą i możliwość podzielenia się warsztatem metodycznym. Nie możemy doczekać się kolejnej przygody z naszymi Małymi Przyjaciółmi.