UPAMIĘTNIENIE ROCZNICY URODZIN NASZEGO PATRONA

list do patrona.png
Z okazji 550 rocznicy urodzin i 480 rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika odbył się w naszej szkole konkurs literacki „List do naszego Patrona – Mikołaja Kopernika”. Celem konkursu było upamiętnienie pamięci Wielkiego Astronoma, propagowanie wkładu w rozwój nauki, popularyzowanie gatunku literackiego jakim jest list oraz rozwijanie twórczej aktywności dziecka, jego wrażliwości i wyobraźni. 
Prace zostały ocenione pod względem: nawiązania do tematu konkursu, twórczego charakteru utworu, poprawności stylistycznej i językowej, poziomu literackiego, samodzielności i oryginalności, ogólnej estetyki pracy. 
Konkurs był objęty patronatem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”
Jury przyznało nagrody I, II, III miejsca w kategorii klas: I, II-III, IV-VIII
Lista Laureatów:
W kategorii klas I 
I miejsce- Maksym Piliuhin
II miejsce –Oliwia Kozak
III miejsce- Marcel Przewłoka
W kategorii klas II-III
I miejsce- Zuzanna Manowiec
II miejsce –Anastazja Mirosław
III miejsce- Nina Kobus
W kategorii klas IV-VIII
I miejsce- Agata Kołodziejczyk
II miejsce –Kacper Zbrzeźniak
III miejsce- Wiktoria Czopek 
Z uwagi na wysoki poziom prac jury zdecydowało się przyznać wyróżnienia. Specjalne wyróżnienie otrzymali: Pola Bigos, Aleksandra Karpińska, Franciszek Nita, Bartosz Kobus, Karol Matraszek. 
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Organizatorzy: 
Karolina Mucha
Monika Maciejewska
Agnieszka Król 
Urszula Furtak