Świetliczaki świętowały Dzień Św. Patryka

275930533_443364277587125_1563439108245504583_n.jpg

Za przykładem Irlandczyków, którzy bardzo hucznie obchodzą ten dzień, w naszej świetlicy również było wesoło i zabawnie. Zaczęliśmy od wysłuchania legendy o Św. Patryku. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o życiu świętego, dlaczego koniczyna jest symbolem Irlandii oraz dlaczego w Irlandii nie ma węży? Mieliśmy okazję zobaczyć, że to święto obchodzone jest nie tylko w Irlandii, ale staje się bardzo popularne także w innych krajach, które oddając cześć Świętemu Patrykowi podświetlają w tym dniu ważne budynki w swoich miastach na kolor zielony. Jak Dzień Św. Patryka, to nie może zabraknąć również skrzata Leprechaun'a. O nim też wysłuchaliśmy historii, ale w języku angielskim. A później już tylko zabawa....wyklaskiwanie rytmów do muzyki irlandzkiej, tańce a także fitness ze skrzatem Leprechaun'em oraz sesja zdjęciowa we własnoręcznie wykonanych kapeluszach i maskach. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkiego filmiku.

film