Światowy Dzień Pizzy w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Puławach

pizza.jpg

Czy przygotowanie pizzy może mieć coś wspólnego z edukacją matematyczną, polonistyczną, społeczną i integracją sensoryczną? Oczywiście.

W kasie integracyjnej 2a miały miejsce warsztaty robienia pizzy, czyli niepowtarzalne doświadczenie z kuchnią włoską oraz wykorzystanie w praktyce umiejętności czytania ze zrozumieniem przepisu, odmierzania i odważania składników. Lekcję robienia pizzy poprowadził doświadczony pizzerman Piotr. Od tej pory staliśmy się powiernikami tajemnicy jak robi się doskonałą, najlepszą, włoską pizzę Ciasto przygotowaliśmy wspólnie, rozwijając w ten sposób motorykę małą, a później każdy komponował swoją własną pizzę z ulubionymi składnikami. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania… Wrażenia smakowe i zapachowe były niezapomniane.

Smacznego!

Międzynarodowy Dzień Pizzy