"Spotkanie Małego Samorządu Uczniowskiego - Dzień Ziemi"

2dd20f7f-f72c-4ecf-827b-2cbede500d61.jpeg

W piątek odbyło się dynamiczne spotkanie uczniów, którzy z pasją i zaangażowaniem uczestniczyli w posiedzeniu Małego Samorządu Uczniowskiego, poświęconego obchodom Dnia Ziemi. W atmosferze pełnej entuzjazmu i współpracy uczniowie zebrali się, aby omówić ważne kwestie dotyczące ochrony naszej planety.

Na początku spotkania, opiekunowie zainicjowali dyskusję na temat różnych sposobów, jakimi możemy przyczynić się do ochrony środowiska. Od recyklingu po ograniczenie zużycia plastiku, uczniowie wymieniali pomysły i doświadczenia, dzieląc się inspirującymi historiami i przykładami działań proekologicznych.

W trakcie burzliwej debaty, uczestnicy jednogłośnie zdecydowali o konieczności podjęcia konkretnej akcji na rzecz ekologii w swojej szkole. Po owocnej dyskusji, doszli do porozumienia w sprawie wspólnej kampanii, której celem będzie promowanie postaw proekologicznych. Uczniowie zaproponowali różnorodne działania, począwszy od edukacyjnych prezentacji po praktyczne aktywności, mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej w szkole i społeczności lokalnej.

Oprócz promowania postaw proekologicznych, spotkanie przyniosło również inne korzyści dla społeczności szkolnej. Uczniowie wzmocnili swoje umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne oraz zdolność pracy w zespole. Ponadto, zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska pozwoliło im rozwijać poczucie odpowiedzialności społecznej i troski o przyszłość naszej planety.

Na zakończenie spotkania, uczniowie pożegnali się z uśmiechem na twarzach, pełni determinacji i zapału do podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska. Ich wspólna inicjatywa stanowiła inspirujący przykład współpracy i zaangażowania, demonstrując, że nawet najmłodsi mogą mieć realny wpływ na kształtowanie lepszego, bardziej ekologicznego świata.

Link do filmiku: