„Ptasia stołówka” – akcja dokarmiania ptaków.

ptaki zimą 1.jpeg

Zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na niskie temperatury i trudne warunki pogodowe. W związku z tym Wychowawcy Świetlicy i Zespół Wolontariatu zachęcają do wzięcia udziału w akcji dokarmiania ptaków.

Dokarmianie ptaków wskazane jest w sytuacji, gdy dostęp do pożywienia staje się utrudniony, a więc pierwszy śnieg oraz mróz to sygnał, że czas wywiesić karmniki i zacząć dokarmianie, które de facto najlepiej zakończyć wczesną wiosną, najczęściej na początku marca, kiedy ptaki są już w stanie łatwo zdobyć samodzielnie pożywienie. Prawidłowo prowadzone dokarmianie może być jedną z form aktywnej ochrony przyrody, stawiającej sobie za cel odwrócenie lub zrekompensowanie niekorzystnych zmian wprowadzanych w środowisko przez człowieka.

Drodzy uczniowie, rodzice i wychowawcy. Akcję można wesprzeć w różny sposób, np. zakładając karmniki, dbając o higienę karmników, systematycznie uzupełniając karmniki już założone.

Zachęcamy do poszerzenia wiedzy na temat dokarmiania ptaków podczas zimy i zapoznania się z poniższym linkiem https://www.lublin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/H9HmG48Tuos2/content/madre-dokarmianie-ptakow

 

Wesprzyjmy naszych skrzydlatych małych przyjaciół