Przyrodnicze odkrycia z klasą integracyjną 3a - Spacer poznawczy przez tajemnice przyrody…

6e3e179d-495a-4c1c-a100-d8105e2b3157.jpeg

Tym razem klasa integracyjna 3a wyruszyła na fascynujący spacer po otaczającym ich świecie naturalnym. Zadaniem uczniów było nie tylko odświeżenie wiedzy na temat przyrody przed zbliżającym się testem kompetencji, ale również rozwijanie umiejętności obserwacji i wnioskowania.

Uzbrojeni w karty obserwacji, trzecioklasiści ruszyli w teren, gotowi odkrywać tajemnice roślin, zwierząt i zjawisk przyrodniczych.

Jednym z celów tego wyjątkowego spaceru było również budowanie więzi między uczniami. Dzięki wspólnemu doświadczaniu przyrody dzieci miały okazję do nawiązywania relacji, dzielenia się spostrzeżeniami oraz wzajemnego wspierania się w odkrywaniu świata natury.

Podczas spaceru nauczyciele kierowali dyskusją tak, aby zachęcić uczniów do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. To nie tylko umożliwiło im poszerzanie wiedzy, ale również rozwinęło umiejętność wyrażania myśli i słuchania innych.

Świeże powietrze, soczysta zieleń roślin, ciche szmerenie drzew i odgłosy ptaków tworzyły idealną atmosferę do nauki i eksploracji. Mamy nadzieję, że spacer poznawczy nie tylko przygotował uczniów do testu kompetencji, ale także zainspirował ich do dalszego odkrywania piękna i złożoności przyrody.