Ósmoklasiści w Bibliotece Miejskiej

P1016272.JPG

14 czerwca uczniowie klasy VIII B wzięli udział w unikatowych warsztatach drukarskich zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej w ramach projektu "Z książką w świat". Pod okiem ekspertów z Czerpalni Papieru KALANDER, młodzież miała niecodzienną okazję przenieść się w czasie i dowiedzieć, jak kilka wieków temu wyglądały etapy tworzenia książki. Uczniowie obsługiwali prasę drukarską wzorowaną na tej stworzonej przez Gutenberga, samodzielnie przygotowali skład czcionek, a potem wydrukowali stylowy certyfikat młodego czeladnika. Uczniowie przygotowali również ilustracje do ksiąg techniką wymagającą kreatywnego myślenia. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na znakomicie przygotowane warsztaty. Cieszy nas bardzo stała i bogata w różnorodne wydarzenia współpraca z Biblioteką Miejską. Życzymy pomyślnej realizacji wszystkich Państwa pomysłów.