Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2023

IMG_6971.PNG

20 września wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola obchodziły swoje święto.

Z tej okazji w naszej szkole trzecioklasiści pod wodza trenera pana Bernarda Bojka zorganizowali zabawy ruchowe oraz zawody sportowe dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2 (https://mp2.um.pulawy.pl/). Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

Dzień Przedszkolaka podkreśla wagę edukacji przedszkolnej, ale także dostarczył dzieciom wspaniałej zabawy i radości z zabaw z uczniami klas trzecich.

Zajęcia sportowe, w których dzieci brały udział, kształtowały nie tylko mięśnie i ciało, lecz także umysł i wspierały budowę zdrowego systemu wartości. Uczniowie i ich mali koledzy nauczyli się współdziałania, współodpowiedzialności, budowania wzajemnego zaufania.

Zespołowe gry i zabawy zorganizowane w duchu #budzącejsięszkoły miały za zadanie nauczyć bardzo ważnych umiejętności społecznych. Zdrowa rywalizacja, umiejętność współdziałania, czy umiejętności radzenia sobie z sukcesem i porażką, to tylko niektóre cele możliwe do osiągnięcia podczas pracy w grupie.

Życzymy wszystkim kochanym przedszkolakom uśmiechu na każdy dzień oraz radosnego i twórczego pobytu w przedszkolu.

Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.