Obchody Światowego Dnia Autyzmu przez uczniów klasy 6a

miniaturka autyzm.jpg
2  kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu zwany także Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w roku 2008 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat ASD.
W związku z tym wydarzeniem w dniu 4 kwietnia 2024 r., klasa 6a wybrała się do POK „Dom Chemika”, aby wspólnie z innymi uczestnikami propagować wiedzę na temat autyzmu.    
Głównym założeniem imprezy jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W programie zaplanowano tematyczne zadania w grupach, jak np. warsztaty garncarskie, podczas których uczniowie świetnie sobie radzili.
Na znak solidarności z osobami z autyzmem wszyscy mieliśmy za zadanie ubrać się na niebiesko.