"Mali ogrodnicy - warsztaty ogrodnicze w klasie integracyjnej 3a"

Mali ogrodnicy.jpeg

Zapraszamy do obejrzenia filmu z warsztatów ogrodniczych, które odbyły się w klasie integracyjnej 3a. Dzieci zanurzyły się w fascynującym świecie roślin, ucząc się tajników ogrodnictwa oraz czerpiąc radość z pracy z przyrodą. Podczas zajęć, uczniowie z pełnym zaangażowaniem siali nasionka różnorodnych warzyw, owoców i ziół, od malutkich pomidorów począwszy po dynię, poziomki, pachnącą miętę, tymianek i wiele innych…

Uczniowie:

  • Mieli okazję dowiedzieć się, jak dbać o rośliny oraz jak ważne jest połączenie z naturą.
  • Uczyli się o cyklu życia roślin, znaczeniu ziemi oraz dbaniu o środowisko naturalne.
  • Mieli okazję poznawać wartość odżywczą i zdrowotne korzyści płynące z konsumpcji świeżych produktów.
  • Nauczyli się podstawowych technik ogrodniczych, takich jak sianie, sadzenie, podlewanie i pielęgnacja roślin.
  • Zrozumieli znaczenie cierpliwości i troski, niezbędnych do rozwoju roślin.
  • Odkryli radość z pracy w ogrodzie oraz satysfakcję płynącą z obserwacji wzrostu i rozwoju roślin.

Warsztaty dodatkowo sprzyjały budowaniu więzi między uczniami. Nie były tylko lekcją ogrodnictwa, ale również lekcja życia i wartości, którą dzieci będą nosić ze sobą przez długi czas. Zachęcamy do dalszego śledzenia naszych działań.

FILM:

Film Mali ogrodnicy