Mali Odkrywcy i Układ Słoneczny

miniaturka planety.png

Zapraszamy do obejrzenia filmu z niezwykłych zajęć, które odbyły się w ramach projektu „Uniwersytet Dzieci” Tym razem uczestnicy lekcji, uczniowie klas integracyjnych 3a i 3b, wyruszyli w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym.

Podczas zajęć stworzyliśmy makietę Układu Słonecznego, która przeniosła klasy w kosmiczne przestrzenie. Dzieci z pełnym zaangażowaniem eksplorowały poszczególne planety, odkrywając ich tajemnice i charakterystyczne cechy.

Zajęcia były wstępem do kolejnej przygody – uczniowie szykują się do lekcji dla naszych młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola! Czy podołają zadaniu, dowiemy się już niebawem! 

A co przyniosły nasze aktualne „kosmiczne” zajęcia?

  • Poszerzanie wiedzy o Układzie Słonecznym - dzięki aktywnej działalności uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat planet, ich kolejności od Słońca oraz podstawowych cech każdej z nich.
  • Kształtowanie umiejętności manualnych - podczas tworzenia makiet uczniowie rozwijali zdolności manualne poprzez precyzyjne wycinanie, klejenie i układanie elementów.
  • Wspieranie integracji społecznej - uczestnictwo w projekcie integracyjnym sprzyjało budowaniu relacji między uczniami z różnych klas, wspólnemu działaniu i nawiązywaniu przyjaźni.
  • Rozwijanie kreatywności - tworzenie makiet wymagało od uczniów kreatywnego myślenia i pomysłowości w doborze materiałów oraz ich aranżacji, co sprzyjało rozwijaniu zdolności twórczych.
  • Promowanie nauki przez zabawę - lekcja przybliżyła uczniom skomplikowane zagadnienia naukowe w sposób dostosowany do ich poziomu zrozumienia, co sprawiło, że nauka stała się fascynującą przygodą.