Dzień Kobiet pt. „Witaminki od chłopczyka dla dziewczynki”

z26839947Q_Dzien-Kobiet-2021---kiedy-wypada--Zdjecie-ilustrac.jpg

8 marca było w naszej klasie przesmacznie i zdrowo. Dzieci w ramach warsztatów kulinarnych własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę i szaszłyki.

Zrobienie bomby witaminowej, było pomysłem i niespodzianką chłopców dla dziewczynek z okazji Dnia Kobiet. To chłopcy przynieśli z domów różne świeże owoce. Dziewczynki miały soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i mimo swojego święta równie ochoczo zabrały się do pracy!

Dzieci dokładnie umyły ręce, ubrały fartuszki, a następnie posegregowały umyte wcześniej owoce. Każdy miał deseczkę, nożyk i tak przystąpiliśmy do dzieła. Uczniowie samodzielnie kroili i przyrządzali sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało uczniom wiele satysfakcji. Jednocześnie było pretekstem do powtórzenia ważnej roli witamin we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka wyszła wspaniale!

Po skończonej pracy, wszyscy przystąpili do sprzątania i nakrycia stołu. Mimo, iż sałatka była główną bohaterką świątecznego posiłku, to nie zabrakło też innych smakołyków. Z czasem dzieci zaczęły wymyślać różne dania z zastosowaniem owoców.

Ale to nie koniec niespodzianek. Chłopcy z naszej klasy wręczyli dziewczynkom i swoim wychowawczyniom piękne bukiety kwiatów, oraz złożyli życzenia.

Wszystkiego najlepszego dla naszych małych kobietek i brawa dla chłopców!