Drugoklasiści poznają lekturę, która wspiera wartości etyczne i uczy.

1_org.jpg

„Księga Bratka”, to bajki, które pomogą dziecku radzić sobie z emocjami. Bratek jako przyjaciel wszystkich dzieci pojawia się nieprzypadkowo. Jego przygody, ubrane w ciepłe, serdeczne historie, stanowią dla dzieci wsparcie w trudnych chwilach, budują wzorcowe postawy i pomagają właściwie interpretować i przepracować emocje. Wchodząc wspólnie z dzieckiem do świata bajek Bratka, nauczyciel i rodzic ma szansę nie
tylko wspierać więź z dzieckiem i więzi rówieśnicze, lecz także budować odpowiednie nawyki czytelnicze i pokazywać zalety, jakie płyną z czytania. Wprowadza dziecko w świat przyjazny, bezpieczny, pozwalający rozwijać się i uczyć w dobrej atmosferze.

Poprzez odpowiednio skomponowane treści można przepracować z dzieckiem trudniejsze momenty związane z interakcją z rówieśnikami i różnymi dziecięcymi kłopotami. Bajki stworzone przez doświadczone, oddane dzieciom terapeutki Izabelę Mańkowską i
Małgorzatę Rożyńską dadzą dziecku odpowiedni fundament do budowania swojej tożsamości jako ucznia. Dzięki treściom zawartym w opowieściach dziecko nauczy się odpowiednio reagować w konkretnych sytuacjach, a czas spędzony na lekturze bajek wspólnie z nauczycielem, rodzicem, czy rówieśnikiem, da mu pewność, że jest akceptowane i wspierane.
Z okazji poznania naszego bohatera – Bratka, dzieci otrzymały do opieki sadzonki kwiatów.

Jak myślicie, jakie to były kwiatki? Oczywiście bratki!