Światowy Dzień Pluszowego Misia z Przedszkolakami

IMG_9440.PNG

Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki w których w roli głównej występują misie są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. To właśnie z okazji Dnia Pluszowego Misia gościliśmy w Naszej Szkole Przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Puławach.

Na gości czekały wspaniałe atrakcje: spotkanie biblioteczne, film edukacyjny, zabawy muzyczne, „kodowanie na dywanie”, liczne gry dydaktyczne i zajęcia plastyczno – techniczne, a wszystko to ze wsparciem starszych koleżanek i kolegów z klasy 1a.

Dzielni Przedszkolacy już kolejny raz mieli okazję poznać szkolne atrakcje, a pierwszoklasiści z przyjemnością je przed nimi odkrywali!

W czasie spotkania nie zabrakło słodkiej niespodzianek i pamiątkowego drobnego upominku. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Mamy nadzieję, że sprawił naszym gościom wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.

Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.