Podsumowanie projektu „BohaterOn w Twojej Szkole”

bohateron.jpg

Na przełomie września i października klasa Va wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”– Kartka dla Powstańca. Jest on częścią kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek  z życzeniami.

Projekt ma „edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną”.

W  V edycji projektu uczniowie własnoręcznie wykonywali kartki i laurki dla Powstańców, rozwijając przy tym swoją kreatywność i pomysłowość. Tworzenie kartek i pisanie życzeń poprzedziła lekcja poświęcona Powstaniu Warszawskiemu i jego bohaterom. Uczniowie przypomnieli sobie przyczyny i przebieg powstania. Mieli również okazję zapoznać się fragmentami wspomnień osób, które brały w nim udział. Dzieci zastanawiały się  nad słowem Bohater oraz wymieniała cechy, jakimi powinien się on odznaczać.
Przygotowywanie kartek i pisanie życzeń było dla wszystkich wielkim przeżyciem. Uczniowie pisząc kartkę pokazali, że pamiętają  o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach. W ten sposób mogli oddać im cześć i okazać swój szacunek. Własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów kartki trafiły do Powstańców, a my otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

 

 Urszula Furtak

 

Koordynator projektu