Filtrujemy dla Bałtyku

brita filtrujemy dla baltyku logo.png

Czy wiecie, że…

Produkcja plastiku na masową skalę ruszyła w latach 50 XX wieku. Do dziś na całym świecie pojawiło się już 9,1 mld ton! A tylko 9% trafiło do recyklingu.

Gdzie więc zalega pozostałe 91%?

Większość z niego leży w morzach i oceanach…I będzie tam leżała jeszcze kilkaset lat. Nie pozbędziemy się go już. Ale możemy pomyśleć o przyszłości i zadbać o to, żeby używać mniej plastiku. O tym jest właśnie program edukacyjny BRITA – Filtrujemy dla Bałtyku!

Poznajcie Britkę foczkę, która po urodzeniu wymagała rehabilitacji i trafiła do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

To właśnie Britka przeprowadziła uczniów klasy VI a przez cały program. Dzięki realizacji projektu dzieci uzmysłowiły sobie jak ważnym problemem globalnym jest produkcja plastiku oraz jak zgubny jest jego wpływ na środowisko. Uczniowie wykonali prace plastyczne, które możecie zobaczyć w galerii.