ZBIERAJMY NAKRĘTKI

napis wkręć się.jpg

ZRÓBMY WSPOLNIE „COŚ” DOBREGO I ZBIERAJMY NAKRĘTKI.

RECYKLINGOWA AKCJA SPOŁECZNA

Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych? Dlatego zapraszamy do akcji charytatywnej

„Wkręć się w pomaganie!”

Akcja zbierania nakrętek - w jakim celu?

Nakrętki zbieramy dla Hospicjum im. Świętej Matki Teresy w Puławach.

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Plastikowe nakrętki - od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca w szkole zebrane przez siebie nakrętki. Następnie są one przekazywane do skupu plastikowych nakrętek - firmy recyklingowej, która przerabia je na surowiec wtórny.

Akcja nakrętki… ale co dalej?

Co można zrobić z nakrętek? Akcja „zbieramy nakrętki” jest organizowana w szczytnym celu, dla chorych i poszkodowanych przez los. Po sprzedaniu plastikowych nakrętek wolontariusze uzyskują pieniądze, które przekazują potrzebującym. Co dzieje się zaś z samymi nakrętkami?

Początkowo powstaje z nich plastikowy granulat, z którego można wyprodukować nowe nakrętki, plastikowe obudowy urządzeń elektronicznych, a także opakowania i rury PCV. Nasza akcja niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska. Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania od plastiku na rzecz wykorzystania surowców wtórnych – z odpadów.

Zespół ds. wolontariatu