Projekt Mała książka- wielki człowiek

storytelling-g9cd3bd1c4_1920.jpg

Projekt klas pierwszych realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami. Akcja ma zachęcić dzieci i rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy pierwszoklasista biorący udział w projekcie, otrzymał w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znalazły wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb uczniów i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także założyli Kartę Małego Czytelnika. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Miłej podróży w świat książki