Świąteczne projekty eTwinning

skrzynka pocztowa.jpg
Eggs-tra special Easter „ i „Easter traditions, dishes & greeting cards"
Eggs-tra special Easter „ i „Easter traditions, dishes & greeting cards” to dwa świąteczne projekty eTwinning, w których uczestniczą nasi Zerówkowicze z nieocenionym wsparciem kolegów i koleżanek z klas starszych.

Uczniowie biorą udział w projektach dotyczących Wielkanocy, aby podzielić się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu chrześcijańskim. Dzieci wymieniają się samodzielnie wykonanymi kartkami, informacjami o lokalnych tradycjach i uczą się piosenek świątecznych. Wymieniają się przepisami na tradycyjne potrawy i dokonują prezentacji tradycji wielkanocnych.

Dzięki realizacji zadań:

- zagłębiamy się w istotę treści świątecznych,

- poznajemy wielkanocne rodowite i zagraniczne wielkanocne rzemiosło,

- doskonalimy umiejętności i kompetencje językowe,

- zwiększamy motywację uczniów do nauki języka angielskiego,

- dzielimy się swoimi pomysłami i doświadczeniem,

- nawiązujemy przyjaźnie z różnych krajów i rozwijamy komunikację międzykulturową.

Niebawem w każdej szkole członków projektu powstanie wystawa pocztówek. Niecierpliwie też czekamy na spotkanie, na którym razem z uczestnikami z innych krajów zaśpiewamy. Na koniec współpracy powstanie film, na którym dzieci uczą się nawzajem niektórych słówek w języku ojczystym.

Państwa, które współuczestniczą w wyżej wymienionych projektach,to: Finlandia, Austria, Chorwacja, Bułgaria, Rumunia, Włochy, Hiszpania, Mołdawia, Turcja, Litwa, Słowacja i oczywiście Polska.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły realizując jedno z zadań projektu własnoręcznie wykonali i wysłali świąteczne kartki. Z tworzenia kartek, adresowania i wysyłania powstał filmik - zapraszamy do oglądania na naszym Facebooku: