Budząca się szkoła

Misja naszej szkoły:

SZACUNEK, BEZPIECZEŃSTWO, ZAANGAŻOWANIE

Cele:

1. Chcemy zmienić technikę nauczania z wytykającej błędny na eksponującą najdoskonalsze elementy. Zmieniamy czerwony długopis na zielony.
  2. Chcemy uczyć przez doświadczanie w myśl zasady „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwólmy mi zrobić,
    a zrozumiem”
  3. Chcemy wprowadzić metodniki,

Tak jak światła na ruchliwym skrzyżowaniu informują i wprowadzają porządek tak my dajemy zielone światło metodnikom jako    wsparcie oceniania kształtującego, by usystematyzować pracę na lekcji i zaktywizować każdego ucznia.

1. Tak jak Słońce jest w centrum Układu Słonecznego, tak w naszym centrum jest uczeń, dlatego chcemy organizować zajęcia rozwijające zainteresowania naszych dzieci.

mapa -Budząca sie szkoła.jpg

Legenda:
Ciemnoczerwone pinezki to szkoły, które jako pierwsze przystąpiły do BSS, niebieskie to placówki, które przyłączyły się w ciągu ostatnich dwóch lat, a na pomarańczowo będziemy zaznaczać te najnowsze.