Poznajemy ozoboty

ozoboty zerówka.jpg

Mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania zaprzyjaźnił się z naszymi Sówkami. Otworzył dzieciom drzwi do świata informatyki. Za pomocą kolorowych kodów na kartce papieru, dzieci z niespotykaną łatwością programowały zadania, które wykonywał robot. Celem zajęć było odpowiednie zakodowanie trasy, tak aby zajączek Wielkanocny mógł zebrać wszystkie pisanki. Grupa Sówek wiedziała, że jeśli zaplanowana trasa ozobota będzie wykonana niestarannie, wówczas robocik się zgubi, zatrzyma lub pojedzie w inna stronę. Zabawa ozobotem wpływa na wielostronny i harmonijny rozwój małego dziecka. Nowoczesny robot edukacyjny pozwala bezpiecznie i odpowiedzialnie wprowadzać najmłodszych w świat programowania i nowych technologii oraz kreatywnie spostrzegać i realizować ważne określone zasady podczas zabawy. Kodowanie jest ciekawym, a jednocześnie dobrym nawykiem cyfrowym. Wprowadzając podstawowe elementy kodowania, dzieci uczą się logicznego myślenia i umiejętności dobrej współpracy i efektywnego rozwiązywania zadań grupowych.