Sadzimy 1000 drzew na minutę

23 września grupy Pszczółki i Biedronki powitały jedną z najpiękniejszych pór roku. Tego dnia w naszej szkole odwiedziła nas Pani Jesień. Ta malownicza pora roku ukazała się w pięknych dekoracjach sal, o które zadbali sami Zerówkowicze. Następnie Jesień zaprosiła nas do wspólnej nauki. Śpiewaliśmy i rozwiązywaliśmy jesienne zagadki. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji. Już teraz każdy z nas rozumie, że nie wolno zbierać grzybów trujących, a sezonowe warzywa i owoce to źródło witamin! Wiemy jak zwierzęta jesienią szykują się do zimy,... ale czy to wszystkie wydarzenia dzisiejszego dnia? Nie!

Najważniejszym punktem święta, było wsparcie akcji Nadleśnictwa Państwowego pt. „Sadzimy 1000 drzew na minutę.” Najmłodsi uczniowie zasadzili na posesji szkoły piękne drzewo – jawor. To ważne wydarzenie poprzedziła pogadanka edukacyjna, podczas której wszyscy zainteresowani mogli się dowiedzieć, że drzewo jest elementem przyrody ożywionej i poznali jego budową. Zaspokojona została też ciekawość dzieci, które uzyskały wiele odpowiedzi na nurtujące je pytania, np. „Co potrzebne jest roślinie do życia?”

Mamy cichą nadzieję, że tak miło powitana pora roku nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w swoje skarby:-)

Brawa dla naszych najmłodszych ekologów!