Polskie produkty – konkurs plastyczny

Uczniowie klas I – III w ramach zajęć świetlicowych przystąpili do konkursu plastycznego zatytułowanego Zdrowe, smaczne kolorowe – kupuję produkty krajowektórego Organizatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa mieszczący się w Warszawie.

Celem konkursu jest:

1. zwrócenie uwagi dzieci w wieku szkolnym na artykuły rolno - spożywcze wytworzone w Polsce z użyciem polskich surowców;

2. budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci uczęszczających do szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego;

3. pielęgnowanie nawyku czytania etykiet i zwracania uwagi na informacje na opakowaniach produktów;

4. stworzenie możliwości wymiany doświadczeń w pracy artystycznej i wychowawczej

5. rozpowszechnienie informacji na temat oznaczenia ,,PRODUKT POLSKI’’

6. promowanie oznaczenia ,,PRODUKT POLSKI”.

Uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace, wyróżniające się wyjątkową estetyką i dbałością o każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Niezwykle staranne, odznaczające się atrakcyjnością i pomysłowością wykonania, zwróciły uwagę starszych kolegów i koleżanek.

Nasi młodzi artyści dzięki aktywnemu udziałowi w konkursie mieli doskonałą okazję, aby wykazać się swoimi umiejętnościami i posiadanymi zdolnościami plastycznymi. Zachęcamy do obejrzenia wybranych prac.