Magia zimowego krajobrazu oczami Świetliczaków

zima.jpg

Chyba nie ma dziecka, które nie znałoby słów i melodii tej piosenki. Nasi uczniowie zainspirowani nie tylko tym utworem muzycznym, ale również zachwyceni przepiękną zimową scenerią stworzyli wyjątkowe, przyciągające wzrok krajobrazy. Przy użyciu farb i wycinanek z papieru powstały prawdziwe dzieła sztuki, zachęcające do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Prace ukazują pokryte białym puchem drogi, ośnieżone drzewa oraz roześmiane dzieci, które korzystają z uroków tej magicznej pory roku. Obowiązkowo pojawiły się również najchętniej uprawiane przez wszystkich dyscypliny sportowe, jedni zjeżdżali na sankach , bo przecież dzieci na sankach to wręcz pożądany zimowy obraz. Jeszcze inni próbowali swych sił na nartach, ochoczo zjeżdżając ze stromych stoków górskich. Nie zabrakło także białego jegomościa tak pieczołowicie ulepionego ze śniegu, który w ciemnym kapeluszu i kolorowym szaliku wyglądał naprawdę imponująco.

Każda z wykonanych przez Świetliczaków prac była ciekawa i wiernie odzwierciedlała panującą za oknem pogodę – nieco mroźną i śnieżną, ale zawsze sprzyjającą zimowym szaleństwom i dobrej zabawie.