Lekcja o pomaganiu

W piątek, 20 grudnia, miała miejsce kolejna lekcja z ogólnopolskiego programu ,,Dzieci uczą rodziców''. Tematem zajęć było POMAGANIE. Uczniowie obejrzeli prezentację o pomaganiu, która stała się punktem wyjścia do rozmowy o niesieniu pomocy.

Komu? po co? dlaczego? to tylko kilka z wielu pytań, na które wspólnie poszukiwaliśmy odpowiedzi. Następnie uczniowie mogli zaprezentować jak według nich powinni zachować się bohaterowie krótkich opowieści. Kolejnym krokiem było stworzenie dziennika pomagania podczas okresu świątecznego, który nosił tytuł ,,Pomagam, bo chcę!'. Uczniowie zabrali dzienniki do domu by rejestrować swoje pomocne uczynki poprzez rysunek czy krótką informację. Na zakończenie czekała kolorowanka z Misiem Uszatkiem, którą uczniowie również zabrali do domu oraz wspólne śpiewanie piosenki o pomaganiu. To była lekcja pełna refleksji i radości... z pomagania!