MALI DETEKTYWI. JAKIE TAJEMNICE KRYJE ŚWIAT WOKÓŁ NAS?

Koordynator Programu – Pani Janina Mazurkiewicz

Projekt przeznaczony jest dla klas 1-3.

Projekt “Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas” jest autorskim pomysłem zwyciężczyni I edycji programu Inspiruję do nauki. Projekt powstał na podstawie scenariuszy lekcji Uniwersytetu Dzieci w Klasie, które autorka połączyła w cykl detektywistyczny.

Podczas zajęć dzieci będą poznawać w konwencji detektywistycznej tajniki matematyki, przyrody czy informatyki. Dzięki temu będą rozwijać myślenie analityczne i kreatywne, koncentrację oraz umiejętność współpracy.

Partnerami projektu są m.in. Uniwersytet Wrocławski, Akademia Muzyczna, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Krakowska Akademia im. A. F. Modrzewskiego, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński.

Zajęcia realizowane są w świetlicy szkolnej przez wychowawczynie: Janinę Mazurkiewicz oraz Emilię Sołtysiak.