"Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień"

Zachęcamy do akcji, która kosztuje tylko dobre słowo i miły gest:-)
Szkolny Zespół Wolontariatu po raz drugi zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na uczczenie Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w dniu 22 listopada (poniedziałek).
Zróbmy wszystko, by był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów i pozytywnych emocji. Przyozdóbmy Nasze domy i sale w uśmiechnięte buźki i piękne plakaty! Tego wyjątkowego dnia ubierzmy się na żółto, bądź posiadajmy żółte akcenty ubioru i radosne emblematy. Nauczycieli zachęcamy do zrobienia uczniom miłej niespodzianki (np. ubranych na żółto nie pytamy na lekcjach). Zachęcamy również do stworzenia swojej klasowej Skrzynki Życzliwości i przygotowania życzeń dla wybranych, bądź wylosowanych osób.
Polecamy też plebiscyt na najbardziej życzliwego ucznia/uczennicę, czyli osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych, grzeczną.
Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.
W tym dniu warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Wszystkim, którzy uświetnią swoimi pomysłami i pracą Szkolny Dzień Życzliwości serdecznie dziękujemy.

Szkolny Zespół Wolontariatu