Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 4-6

Pierwszy-Dzień-Wiosny.jpg

W dniu 21.03.2023 r. - klasy 4-6 wybrały się na wycieczkę do Lublina, gdzie postanowiły świętować Pierwszy Dzień Wiosny.

Na początku udaliśmy się na wagary w Filharmonii, czyli Koncert symfoniczny ,,O wiedźmie, batucie i zaczarowanej nucie”, który odbył się w Filharmonii Lubelskiej. W jego programie znalazły się znane wszystkim dzieła muzyki klasycznej – od popularnego „Poranka” E. Griega do „Mojej matki gęsi” M. Ravela. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej poprowadził Marcin Mirowski – znany lubelskiej publiczności dyrygent, kompozytor i aranżer.

„W królestwie muzyki” to cykl koncertów – bajek edukacyjnych z udziałem orkiestry symfonicznej. Kolejne historie, dziejące się w Królestwie przedstawiła narratorka siedząca na scenie wraz z muzykami. Opowieść ilustrowana jest utworami symfonicznymi lub ich fragmentami. Opowieściom towarzyszyły ilustracje wyświetlane na ekranie.

Najważniejsza w tym dniu była Królewna Melodia, córka Króla Symfoniusza i Królowej Kantyleny, która przygotowuje się do urodzin. Ma ona wejść do Tajemniczego Ogrodu Harmonii. Niestety okazuje się, że jeden z klejnotów w koronie Królewny – Nutka La – został odmieniony na fałszywy, co może uniemożliwić otwarcie bramy do ogrodu. Królewna podejrzewa, że nutkę podmieniły Wiedźma Batuta i Czarownica Partytura, o których w Królestwie opowiada się dzieciom bajki. Z pomocą dzielnych Instrumentów Królewna próbuje odzyskać Nutkę La. Przy okazji dowiaduje się jakie instrumenty grają w orkiestrze Króla Symfoniusza oraz czym naprawdę są partytura i batuta.

Koncert symfoniczny zrobił na wszystkich uczestnikach niesamowite wrażenie.

Kolejnym elementem naszej wycieczki była wyczekiwana przez wszystkich uczniów wizyta w Strefie Wysokich Lotów, gdzie przez godzinę uczniowie bawili się w świecie trampolin.

Z uśmiechami na twarzach w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Puław.

Na kolejny Dzień Wiosny też mamy plan.