Narodowe Czytanie w naszej szkole

attachment1.4.jpg

“To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło." - tak o tegorocznej lekturze jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania napisał Prezydent RP, pan Andrzej Duda. Choć "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej to książka przeznaczona dla starszego czytelnika, uczniowie naszej szkoły zapoznali się z jej fragmentami, aby współtworzyć tę niezwykłą akcję, jaką jest Narodowe Czytanie. Ponadto, mieli okazje zapoznać się z sylwetką autorki oraz jej twórczością poprzez szkolną gazetkę.